"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Jak zrobić wełnianą pufę?

W sezonie jesień-zima 2013 wełniana pufa będzie jednym z najbardziej pożądanych dodatków. My staramy się wyprzedzać trendy, dlatego już dziś instrukcja na wykonanie stylowej pufy.

Choć w wielu sklepach można znaleźć już wełniane pufy, niestety nie należą one do najtańszych. Po raz pierwszy wykonała je Christien Meindertsma, a ich cena wyniosła 480 euro za małą, 840 euro za średnią pufę i 1600 euro za dużą! Zachęcam do stworzenia podobnego dodatku przy wykorzystaniu grubych drutów lub specjalnego szydełka. Koszt stworzenia średniej wielkości pufy nie powinien wtedy przekroczyć 100 zł!

Materiały:

– kilka włóczek zpagetti (specjalna włóczka uzyskana z recyclingu resztek materiałów)

– duża, okrągła poduszka do wypełnienia

– druty/szydełka 12 – 15 cm, gruba igła

 

Wykonanie:

1. Przed wykonaniem wełnianej pufy koniecznie musicie zapatrzyć się w zpagetii – włóczkę zawierającą ok.95% bawełny i trochę lycry lub elastanu. Ten ekologiczny materiał, zwany włóczką do szybkiego szydełkowania, uzyskiwany jest z recyclingu resztek materiałów.

2. Konieczne będzie także grube szydełko lub druty o wielkości 12 – 15 cm. Jest to prawdziwa nowość na rynku, dlatego nie zniechęcajcie się, gdy nie znajdziecie podobnego sprzętu w pasmanterii. W sklepach internetowych są ich tysiące!


3. Kolejnym krokiem jest wyszydełkowanie dowolnego kształtu z włóczek  zpagetti i wypchanie pokrowca poduchą. Pamiętajcie, aby pozostawić w pufie dziurę (zamykaną np. na guziki), aby bez problemu móc wyjąć poduszkę i uprać wełniany pokrowiec.

 

 

4. Jak na szydełku lub na drutach wykonać podobny pokrowiec? Zobaczcie krótkie filmiki instruktażowe :)