"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Postaw na szyk w dawnym klimacie

W ostatnim czasie stylowy vintage na dobre zagościł nie tylko w świecie mody, ale i w licznych aranżacjach wnętrz. I choć nie ma jasno wytyczonych reguł, jak powinno się go stworzyć, to zgrabna zabawa konwencją jest tu jak najmilej widziana. Decydując się na vintage w naszym mieszkaniu, umiejętnie zestawmy ze sobą pochodzące z różnych epok ponadczasowe meble i nietuzinkowe dodatki. Jak? Najlepiej z pomocą stylowych akcesoriów meblowych.

vintage4

Pomocne w owym łączeniu mogą okazać się produkty włoskiej marki Ferretto. Dostępne w różnych wzorach i kolorach stworzą ciekawy efekt. Możemy je łączyć zarówno z klasyczną komodą w przedpokoju, klimatyczną szufladą w sypialni, jak i nowoczesnym kompletem mebli modułowych przeznaczonym typowo do salonu. Szeroki wachlarz rozstawów nawierceń, od jednopunktowych przez rozstawy 32 mm, 64 mm, 96 mm, 128 mm, 160 mm po 192 mm pozwala skomponować uchwyty z serii Vintage zarówno ze starym jak i współczesnym meblem w niemal każdym wnętrzu.

vintage2

www.instile.pl

Absolutnym hitem ostatnich sezonów są uchwyty meblowe w kształcie muszelki. Opanowały one zarówno wnętrza utrzymane w klimacie retro, ale również współczesne stylizacje rodem z nowojorskiego Soho. Na uwagę zasługują także modele nawiązujące do dawnych katalogów bibliotecznych, dzięki specjalnej przegródce, pozwalają na podpisanie danej szafki czy półki.


vintage2www.instile.pl

Producenci klasycznych linii mebli coraz częściej powracają do wykończeń w postaci różnych kołatek i okuć. Klasyczne kołatki zaczynają się pojawiać także przy prostych meblach wykorzystywanych w modnej ostatnio stylistyce typu loft – przyznaje Dorota Pawłowska, projektantka współpracująca z Vigo Studio.

loft-komoda-niska