"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Jak zrobić wieszak?

Przed nami deszczowe, jesienne dni. Z szaf wyjmiemy parasolki, płaszcze, czapki i szaliki. Szczególnie w mieszkaniach z niewielką szafą wnękową przyda się dodatkowy wieszak.

Gdy tworzymy ręcznie robione meble liczy się prostota, funkcjonalność i niedrogie wykonanie. Dlatego dzisiejsza propozycja spodoba się wszystkim wielbicielom ręcznie robionych przedmiotów. Oto niezwykły wieszak, który możecie wykonać nie przekraczając nawet 100 zł.

Tym razem w roli głównej występuje popularny stołek, który w sklepie IKEA możecie kupić już za 24 zł. Do wykonania tego wieszaka potrzebować będziecie 3 stołków, piły i kilku śrubek.

 

Wykonanie:


1. Wieszak ze stołków FROSTA składa się z 2 siedzeń i kilku nóżek od stołków. Jego wykonanie należy więc rozpocząć od podzielenia stołów na pojedyncze części.

2. Następnie zaczynając od spodu, przykręcić nóżki od stołów zgodnie z rysunkiem znajdującym się poniżej. Siedzenie stołka będzie podstawą wieszaka, prosta część nóżki będzie doskonałą bazą, a zagięcie posłuży jako wieszak na kurtki. Za dodatkową półkę służyć zaś będzie drugie siedzenie.

www.ikeahackers.net

www.ikeahackers.net

projekt, zdjęcia: www.ikeahackers.net