"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.lyallcoburn.com

Przerażająco wysokie obcasy

Dzisiaj trochę z innej beczki. To, że obcasy zaprojektowane przez Leanie van der Vyver szokują – nie ulega wątpliwości. Pewne jest także to, że niektórych mogą przerażać, ale za z pozoru abstrakcyjnym pomysłem kryje się także ciekawe przesłanie.

Designerka z RPA postanowiła w oryginalny sposób zamanifestować swój sprzeciw przeciwko idealnym kształtom oraz proporcjom panującym w świecie mody. Wysokie obcasy, idealna fryzura, proporcjonalne kształty czy szczupła sylwetka to tylko kilka atrybutów i wyzwań, przed którym staje każda początkująca modelka. Często mówi się, że świat mody jest obłudny i fałszywy.

Wszystkie te idealne wymiary i twarde prawa sprawiły, że Leanie (która kiedyś sama była modelką ) zdecydowała się sprzeciwić panującym w świecie mody trendom. I okazało się, że jej nowe obcasy są właśnie takim urzeczywistnieniem antagonistycznego nastawienia do „high fashion”. Z jednej strony budzą podziw a z drugiej wyglądają trochę przerażająco.- To metafora tego jaki jest i potrafi być świat modelingu – duże pieniądze, sława ale i ogromne wyrzeczenia, często kończące się tragicznie – mówi artystka. Zgadzacie się?

www.lyallcoburn.com


www.lyallcoburn.com

www.lyallcoburn.com

www.lyallcoburn.com

projekt, zdjęcia: www.lyallcoburn.com