"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

5 sposobów na poranną kawę z ekspresu

Poranna kawa z  ekspresu to jedno z podstawowych marzeń smakoszy tego trunku. By umilić nam ten czas współcześni projektanci prześcigają się nie tylko w technologii, ale i designie. Oto kilka przykładów.

ekspres2

Kawa z tego ekspresu to prawdziwa podróż w czasie.W tym projekcie wykorzystana jest zasada grawitacji i próżni. To prawdziwe cacko, przygotowywanie kawy w tym ekspresie to wizualny spektakl, zachwyceni nim będą wszyscy miłośnicy  stylu retro.

ekspres5

Montowany na ścianie ekspres oszczędza miejsce i ułatwia obsługę. To z kolei pomysł jednego ze studentów z Waimaru. Trzeba przyznać, że jest naprawdę uroczy, łącząc  w sobie prostotę i elegancję.

ekspres1


To z kolei pomysł projektantów norweskich, w którym inspiracją stał się  unikalny krajobraz gór i lasów skandynawskich. Ekspres jest sklejony z drewna topolowego a następnie zeszlifowany. To prawdziwa gratka dla miłośników naturalnych materiałów wykończeniowych.

ekspres4

Izraelski projektant -Shmuel Linski przekonuje nas, że sztuka zaklęta w betonie, nie dotyczy jedynie ścian. I może być użyta do produkcji znanej marki ekspresów.

ekspres3

Kosmiczna kula to pomysł szwajcarskiego projektanta. Kula z kolcami wykonana z polerowanego aluminium idealnie będzie się prezentować w utrzymanej na wysoki połysk nowoczesnej kuchni.