"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Inspiracje czerpane z natury – Brodie Neill

Młody, zdolny i pracowity. Tak w trzech słowach moglibyśmy określić Brodiego Neilla, australijskiego designera, mieszkającego w Londynie. Zadebiutował kilka lat temu. Dziś w świecie designu zna go niemal każdy. W 2008  roku Time Magazine uznał Neilla za jednego ze 100 najbardziej wpływowych projektantów na świecie. Tym razem prezentujemy kilka topowych prac, które mogą posłużyć jako inspiracje podczas urządzania mieszkania.

ławka2Neill od kilku lat współpracuje  z włoską marką Kandalini, dla której stworzył wykonaną w całości z ręcznie lakierowanego włókna szklanego ławkę E-turn. Futurystyczna forma tego użytkowego mebla, dostępna w 4 wersjach kolorystycznych, przypomina splątaną wstęgę. Zdaje się nie mieć ani początku, ani końca. Dla autora jest ona symbolem wieczności i nieskończoności.

ławka3

 Biurko „Jet”  to z kolei projekt dla marki Swarovski, wykonane z kryształy węgla i włókna, częściowo wysadzane kryształami. Inspiracją do jego powstania stały się wzburzone fale i tafla wody.


ławka5

Wraz z marką Marzorati Ronchetti  ten australijski projektant stworzył  zbudowane z metalowych prętów krzesło Reverb Wire. Konstrukcja  tego krzesła oparta została na formie geometrycznej, natomiast całe siedzisko zaprojektowane zostało z wypolerowanych prętów stali nierdzewnej.

ławka6

Z kolei stół „Supernova”został wykonany na bazie recyklingu i blatu ze szkła