"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
apartament Art Deco

Życie w przepychu

Jak mieszkają nieziemsko bogaci miłośnicy designu? Lubią życie w przepychu, mieszkania pełne złota, drogocennych kamieni i dzieł sztuki. Dlatego uwielbiają przebywać w luksusowych apartamentach urządzonych w międzywojennym stylu art déco.

Art déco był wyrazem sprzeciwu wobec sztuki secesyjnej, próbą stworzenia stylu na wzór dawnych stylów, ale wybiegającego w przyszłość. Twórcy dużą wagę przykładali do perfekcyjnego wykonania przedmiotów użytkowych, meble i dodatki musiały być drogie i dostępne tylko dla wybranej klienteli.

Nie można się więc dziwić, że kochają go bogaci miłośnicy designu, rodziny królewskie i arystokratyczne rody. Przyjeżdżając do San Francisco wynajmują mieszkanie w prywatnym hotelu na 21 piętrze, urządzone w stylu art déco. Ten elegancki apartament oferuje trzy sypialnie, trzy łazienki, pokój dzienny, gabinet, jadalnię, kuchnie, pralnię i dwa nasłonecznione tarasy. Wnętrza urządzone są z niebywałym kunsztem, nie zabrakło w nich efektownych żyrandoli, wysokich sufitów, marmurów, fontanny i oczywiście drogich dzieł sztuki. Jestem jednak przekonana, że nie każdemu z Was spodoba się ten apartament, art déco kochają bowiem naprawdę nieliczni.

www.decoist.com

www.decoist.com

www.decoist.com

www.decoist.com


www.decoist.com

www.decoist.com

www.decoist.com

www.decoist.com

www.decoist.com

www.decoist.com

www.decoist.com

Znalezione na: www.decoist.com