"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Zdjęcia jedzenia

Blogi kulinarne zrobiły piorunującą karierę na całym  świecie. Jednak największą popularnością cieszą się strony, na których pojawiają się filmy lub apetyczne, oryginalne zdjęcia jedzenia. Właśnie dlatego, wraz z rozwojem kulinarnej blogosfery sławę zaczęła zdobywać nowa branża – fotografia jedzenia. Zobaczcie jej nowe odkrycie.

Zdjęcie jedzenia, które potrafi oddać jego zapach jest marzeniem niejednego smakosza. Do niedawna taki gadżet był jedynie doskonałym wymysłem naszej fantazji, jednak dzięki  Zhu Jingxuan i Sony’s Student Design Workshop powstał projekt niezwykłego gadżetu – aparat przenoszący zapachy!

Ten aparat i drukarka w jednym potrafią nie tylko doskonale oddać wygląd posiłku, ale również jego zapach. Urządzenie rejestruje obraz, jednocześnie zapisując zapach. Następnie analizuje go i odtwarza w wyniku mieszania różnych farb zapachowych przechowywanych wewnątrz urządzenia.

Aparat został opracowany na potrzeby konkursu organizowanego przez Sony. Na razie nie wiadomo kiedy podobny gadżet pojawi się w sklepach. Biorąc jednak pod uwagę poruszenie jakie wywołał na całym świecie, bardzo możliwe, że już niedługo urządzenie trafi do sprzedaży. Robi wrażenie, prawda?


www.psfk.com

www.psfk.com

znalezione na: www.psfk.com