"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Philippe Starck – zabawa konwencją

Krzesło w stylu Ludwika XVI zatytułowane „Luis Ghost” zaprojektował Philippe Starck, o którym pisaliśmy wczoraj. Barokowy model odnowiony zgodnie z duchem czasu. Tak w dużym skrócie moglibyśmy określić przezroczyste krzesła z kolorowego poliwęglanu, które dziś często spotykane są w aranżacjach wnętrz zarówno prywatnych, jak i publicznych. Warto dodać, że jest to pierwszy na świecie przeźroczysty fotel wykonany z tworzywa dostępny w wersji ogniotrwałej.

gost1

 Odpowiedni do klasycznych drewnianych stołów oraz szklanych czy metalowych. We wnętrzu jest swego rodzaju rzeźbą. Odporny na zarysowania, stabilny, wygodnie wyprofilowany.

gost3

Utrzymane w konwencji stylu Ludwika XV jest przejawem delikatnej ironii projektanta.

luis1

Z kolei Victoria GhostModel  to kolejny model krzesła bazujący na klasycznych liniach. Oparcie jest  tu bardziejzaokrąglone i przypomina swoim kształtem antyczne medaliony, podczas gdy siedzisko jest linearne i geometryczne. Krzesło wykonane jest z jednej, wtryskowej formy przezroczystego i kolorowego poliwęglanu. Krzesło Victoria Ghost jest stabilne, wygodne, odporne na porysowania i uderzenia oraz na wpływ czynników atmosferycznych


victoria

 

Idąc śladem nieustającego sukcesu modelu Louis Ghost powstała wersja 'baby’ słynnego krzesła Philippe Starcka. Lou Lou Ghost zachowuje klasyczny kształt 'macierzystego’ modelu, materiał, odporność na zniszczenie oraz ergonomię i uczy najmłodszych używania małego krzesła o dorosłym kształcie. Krzesełko przeznaczone dla najmłodszych jest dostępne w zestawie wesołych i łakomych odcieni.

gost2