"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.zaha-hadid.com

Nowe lotnisko w Londynie cudem architektury

O tak niesamowitym lotnisku marzy chyba każde Państwo. Szczególnie jeśli już dziś wiadomo, że w projektowaniu pomogą prawdziwe gwiazdy architektury, w tym słynna na całym świecie Zaha Hadid.

Jak wynika z informacji prasowej Burmistrza Londynu, powołał on zespół światowej klasy ekspertów, aby opracowali plany budowy nowego lotniska w Londynie! Powinno ono odciążyć nie nadające się już do przebudowy Heathrow, a co więcej ma być  prawdziwym cudem architektury! Nic więc dziwnego, że do pomocy powołano sztab najlepszych architektów:  Atkins (znaną z projektu dubajskiego metra), firmę Zaha Hadid Architects (uznaną przez Time Magazine w 2010 roku za jedną z 100 najbardziej wpływowych osób na świecie) oraz Pascall & Watson Architects (znaną z projektu terminala 5 na lotnisku Heathrow, terminala 2 na lotnisku w Dubaju i lotniska Fiumicino).

Jeśli nowe londyńskie lotnisko designem będzie choć w połowie dorównywać ostatniemu projektowi lotniska w Zagrzebiu autorstwa Zaha Hadid Architects, będziemy mogli mówić o kolejnym cudzie architektury. Możemy być jednak pewni, że grupa powołanych ekspertów stworzy projekt, w którym wykorzysta swoje doświadczenie i najlepsze pomysły, których nie mogli użyć przy innych projektach. Ma to być bowiem nie tylko kolejne funkcjonalne, przesiadkowe lotnisko, ale nowy cud architektury.

Z niecierpliwością czekam na efekt pracy najlepszych, światowych ekspertów. A teraz mała próbka możliwości Zahy Hadid, czyli lotnisko w Zagrzebiu.


www.zaha-hadid.com

www.zaha-hadid.com

www.zaha-hadid.com

Zdjęcia: www.zaha-hadid.com