"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
Biznesowa dzielnica w Gdańsku

Airport City w Gdańsku

Ostatnio pisałam o nowej, biznesowej dzielnicy, która powstaje w związku z rozwojem katarskiego lotniska w Doha. Teraz przyszedł czas na poznanie polskich planów budowy Airport City w Gdańsku.

Tuż obok lotniska im. Lecha Wałęsy już za kilka lat powstanie nowa, prestiżowa dzielnica Gdańska. Władze Trójmiasta chcą podnieść wartość rynkową terenów znajdujących się przy lotnisku i przyciągnąć tam nowych inwestorów. Jak donoszą lokalne media w połowie marca odbyło się spotkanie marszałka województwa, władz Gdyni, Sopotu, Gdańska oraz firm zainteresowanych rozwojem tego terenu. Podczas narady przedstawiono wizję  biura architektonicznego JSK Architekci.

W ich projekcie znalazło się miejsce na liczne biura i hotele. Oprócz wybudowanego już centrum biurowego Allcon Park i zakończonej w ubiegłym roku budowy jednego z pięciu budynków kompleksu BCB Business Park, w pobliżu lotniska pojawić się mają sklepy i lokalne usługowe. Choć dzielnica biznesowa jest jeszcze w fazie dalekosiężnych planów, a władze miasta przygotowują dopiero przetarg na doradcę mającego przygotować strategię działania, zmiany widać już gołym okiem. W drugiej połowie 2013 roku do użytku zostanie oddany hotel Hampton by Hilton, położony tuż przy lotnisku, a pod koniec roku ruszy rozbudowa oddanego do użytku w kwietniu terminalu. Do 2015 roku ruszyć ma także Pomorska Kolej Metropolitarna, która stworzy połączenie między Gdańskim Wrzeszczem i Gdynią a lotniskiem im. Lecha Wałęsy.


 

Biznesowa dzielnica w Gdańsku

Zdjęcie: www.business-park.bcb.com.pl