"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.olimpstroj.ru

Igrzyska Olimpijskie 2014

Wybieracie się na Igrzyska Olimpijskie do Soczi? Zobaczcie, jak do największego wydarzenia sportowego 2014 roku przygotowują się Rosjanie.

W rosyjskim kurorcie Soczi dobiega końca budowa najdroższego w historii olimpijskiego kompleksu sportowego. Warte niemal 52 mld dolarów obiekty olimpijskie zaskakują największych designerów. Podobno niektóre budynki zostały zaprojektowane tak, by po zakończeniu olimpiady zdemontować je i przenieść do innego miasta!

Jeśli wiec wybierzecie się na Igrzyska Olimpijskie do Soczi z pewnością nie zabraknie Wam sportowych, ale i estetycznych doznań. Wokół Placu Medali w Soczi zostało ułożonych 6 obiektów olimpijskich: Stadion Olimpijski, Wielki Pałac Lodu, Szajba Arena, Centrum Łyżwiarskie Adler Arena, Pałac Łyżwiarski  i Centrum Curlingu. Każdy z nich ma oryginalny kształt i niebanalną historię projektową. I dosłownie w każdym obiekcie olimpijskim kryją się słynne symbole. Zgadniecie jakie (odpowiedzi znajdźcie na samym dole)?

kompleks Soczi

kompleks Soczi

Soczi

Soczi


obiekty sportowe w Soczi

obiekty sportowe w Soczi

Igrzyska Olimpijskie w Soczi

Igrzyska Olimpijskie w Soczi

Igrzyska w Soczi

Igrzyska w Soczi

soczi 2014

soczi 2014

Odpowiedzi: rys.1: kaukaska Góra Fiszt, rys. 2: zamarznięta kropla wody, rys. 3: śnieżna trąba powietrzna, rys. 4: góra lodowa, rys. 5: demokracja, rys. 6 krystaliczność

Zdjęcia: www.olimpstroj.ruwww.populous.com