"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Kościół Rydzyka

Design nie jedno ma imię – tego powiedzenia staram się trzymać w moich postach. Dlatego dziś, o architekturze, wystroju wnętrz i oryginalnych pomysłach trochę z innej parafii, a dokładniej z parafii ojca Tadeusza Rydzyka. Zobaczcie jak będzie wyglądał jego nowy kościół w Toruniu.

Już na początku 2014 roku ma zostać zakończona budowa (w stanie surowym) oryginalnego sanktuarium Tadeusza Rydzyka. Sanktuarium zostanie wybudowane z dużą pomocą wiernych, którzy na ręce ojca dyrektora składali cegiełki na budowę kościoła. Jak będzie wyglądać wzbudzająca tak wiele emocji budowla?

Pielgrzymów  już od progu będzie witał pomnik Jana Pawła II i carillon z 16 dzwonami. Do pomnika stworzonego, podobnie jak cała świątynia, w podziękowaniu za pontyfikat papieża, prowadzić będzie alejka obsadzona fontannami. Wokół szerokiego na 130 metrów placu przed kościołem rozmieszczonych zostanie 20 stacji drogi różańcowej.

Dwupiętrowy budynek sanktuarium ozdabiać będzie 320-tonowa, stalowa kopuła.  W środku znajdzie się miejsce na 3 tysiące wiernych. Dolny poziom w połowie wypełni Kaplica Pamięci, w której zostaną wypisane nazwiska tych, którzy zginęli ratując ofiary Holocaustu. Na górze znajdą się zaś zakrystie, łazienki, pokoje techniczne, a także pomieszczenie będące dokładną repliką prywatnej kaplicy papieża w Watykanie z obrazem Matki Bożej, podpisanym przez Jana Pawła II.

Nieoficjalnie mówi się, że koszt samej świątyni może wynieść nawet 100 mln zł. A oto mały przedsmak.

 

Kościół Rydzyka

Sanktuarium Rydzyka

Kościół w Toruniu

Świątynia pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła I

zdjęcia: materiały inwestora

Przeczytaj również Świątynie buddyjskie – Dambulla i Kandy