"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Modna piekarnia

Choć Piekarnia Krzosek w Piasecznie może się pochwalić wielopokoleniową tradycją, jej wystrój to kwintesencja współczesnego podejścia do designu. 

Industrialne lampy, skandynawskie płytki, ręcznie robione regały i napisy na ścianie pomalowanej farbą tablicową – to elementy niezbędne w niemal każdym modnym lokalu. Jak się okazuje, nie tylko popularne puby i restauracje mogą poszczycić się ruralistycznym wystrojem.

Właściciele założonej w 1959 roku piekarni Krzosek, zlecili Maciejowi Kurkowskiemu opracowanie koncepcji wystroju dla planowanej sieci lokali. Wszystko po to, by oprócz słodkich wypieków, świeżego pieczywa i gorących przekąsek, piekarnia mogła zaoferować klientom niemierzalną wartość – przyjemność z obcowania w wyjątkowo stylowym wnętrzu.

Na element charakteryzujący piekarnie sieci Krzosek wybrano moduły ze sklejki brzozowej  o długości  450 mm, szerokości 70 mm i wysokości 21 mm, które dodatkowo zróżnicowano różnokolorową bejcą.

Pierwszy lokal, zlokalizowany w Piasecznie, zachwyca 626 zabejcowanymi modułami tworzącymi tylne półki ekspozycyjne. Ściany pokryto surowym, jasnym tynkiem o grubej ziarnistości. Wyjątkowego charakteru wnętrzu dodają olejowane lady obłożone białymi płytkami ceramicznymi, dekoracyjne oświetlenie nawiązujące do żarówki Thomasa Edisona i ściana pomalowana czarną farbą tablicową.

Z niecierpliwością czekam na kolejne stylowe piekarnie sygnowane marką Krzosek! Inspirująco?


modna_piekarnia

modna_piekarnia

piekarnia

piekarnia

piekarnia_Krzosek

piekarnia_Krzosek

piekarnia_w_Piasecznie

piekarnia_w_Piasecznie

stylowa_piekarnia

stylowa_piekarnia

industrialne_oswietlenie

industrialne_oswietlenie

zdjęcia: www.smileupyourself.blogspot.co.uk