"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.dornob.com

Hotel na orbicie

Masz 20 000 dolarów, które możesz wydać na dowolny cel? Tyle będzie kosztowała noc w pierwszym orbitalnym hotelu na świecie. Ale uwaga – to nie wszystko. Trzeba jeszcze doliczyć koszty przelotu, a te nie należą do najmniejszych. Czy usługa warta jest tych pieniędzy?

Orbital Technologics to rosyjska grupa badawcza, która jako pierwsza firma na świecie chce spełnić marzenia o kosmicznym hotelu. Projekt zakłada ukończenie i uruchomienie platformy do 2016 roku. Do „niewielkiego” kosztu pobytu w hotelu należy doliczyć wspomnianą cenę przelotu, która wynosić będzie bagatela około… 250 000 dolarów!

Wniosek jest zatem oczywisty. Na kosmiczne voyage będą mogli sobie pozwolić jedynie majętni oligarchowie i biznesmeni. Ale co właściwie znajdzie się hotelu poza wspaniałymi widokami? Otóż chyba nic. Przyszli goście hotelowi mogą spodziewać się niezbyt zdrowej żywności, w postaci konserw dla astronautów. Ponadto należy liczyć się z samoobsługą, dyskomfortem przebywania w próżni oraz uciążliwym korzystaniem z urządzeń sanitarnych, których obsługa może być nie lada wyzwaniem. Pewnie powiecie, że się czepiam. Ale czy prawie 300 000 tysięcy dolarów nie można spożytkować lepiej? Tego nie wiem. W końcu takich widoków można tylko pozazdrościć. 

www.dornob.com


www.dornob.com

www.dornob.com

Znaleziono na: www.dornob.com