"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.makearchitects.com

Podziemny kwiat

Pamiętacie podziemny dom do wynajęcia? Okazuje się, że podobne cuda architektury można znaleźć nie tylko w Alpach. Zobaczcie jak mieszka jeden z najsłynniejszych brytyjskich piłkarzy – Gary Neville.

Ten niezwykły dom został zaprojektowany dla gwiazdy brytyjskiej piłki nożnej. Gary Neville, były obrońca Manchester United, zanim oficjalnie zakończył karierę sportową postanowił zbudować niezwykłą oazę dla siebie i swoich najbliższych. Wybór padł na kwiat – symbol szczęścia i bezpieczeństwa, a dokładniej na dom w kształcie pięciolistnej koniczyny. Pokoje przypominające płatki kwiatów skupiają się wokół najważniejszego pomieszczenia w domu – kuchni.

8 000 metrów kwadratowych nie narusza sielskiego, brytyjskiego krajobrazu. Dom położony jest bowiem pod ziemią!  Jednym z głównych założeń przy budowie tej ekologicznej rezydencji było stworzenie przestrzeni, która zmniejszy zużycie energii do niezbędnego minimum. Szkielet budynku został zbudowany z lokalnych materiałów, przy użyciu tradycyjnych metod budowlanych. Pompy ciepła zapewniają ogrzewanie, podczas gdy panele fotowoltaiczne i turbina wiatrowa generują energię odnawialną. I jak Wam się podoba?