"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.rzeszow.pl

Koło w Rzeszowie

Polskie miasta coraz częściej starają się zaskoczyć mieszkańców odważnymi projektami architektonicznymi. Tym razem stolica województwa podkarpackiego zaskakuje pierwszą w Polsce okrą…głą… kładką dla pieszych.

To innowacyjne przejście dla pieszych jest dziełem  MWM Architekci i Promost Consulting. Za jego wykonanie odpowiadała zaś firma Skanska, która w 2011 wygrała zorganizowany przez miasto przetarg. Przejście znajduje się nad skrzyżowaniem alei Piłsudskiego i ulicy Grunwaldzkiej. Ma 39 metrów średnicy, zawieszone jest 6 metrów nad ziemią i waży ponad 775 ton. Do  budowy przejścia użyto żelbetonu, stali oraz wytrzymałego, egzotycznego drewna  Azobe Bongossi. Na kładkę można dostać się windami, schodami i pochylniami.

Władze chcą, aby przejście stało się nowym symbolem Rzeszowa, jednak jak donoszą lokalne media pomysł władz miasta nie cieszy się uznaniem wśród mieszkańców. Jak zauważa Ewelina Nawrot dla supernowosci24.pl – póki co nie widać, żeby warta ponad 12 mln zł “atrakcja” w jakikolwiek sposób usprawniła ruch nad aleją. A jak Wam podoba się kolejny projekt z polskich miast?

 


Zdjęcie profilowe: www.rzeszow.pl