"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
Wszystko, na zawsze – dziś. Polski i brytyjski design zrównoważony

Polski i brytyjski design zrównoważony w Krakowie

Już od 15 lutego w krakowskim MOCAK-u będzie można oglądać niezwykłą wystawę zatytułowaną „Wszystko, na zawsze – dziś. Polski i brytyjski design zrównoważony”

Celem wystawy jest zwiększenie świadomości ekologicznej poprzez zrównoważony design. Wystawa skupia się na czterech tematach: metoda, zasoby, materiał i wspólnota. Wokół tych kategorii zostały stworzone niezwykłe projekty, które będzie można oglądać od 15 lutego do 28 kwietnia w krakowskim MOCAK-u. Wystawa jest również świetną okazją do uczczenia 75. rocznicy obecności British Council w Polsce.

„Wszystko, na zawsze – dziś. Polski i brytyjski design zrównoważony” przedstawia prace polskich i brytyjskich projektantów, dla których twórczą inspiracją jest przyszłość planety. Wszystkie dzieła tworzą idealną symbiozę między nowoczesnym designem a środowiskiem. Świetnym przykładem jest „Stół mchu”, autorstwa Paolo Bombelliego, Alexa Drivera i Carlosa Peralta, który wykorzystuje fotosyntezę zachodzącą w roślinach do ekologicznego wytwarzania energii. Chcecie zobaczyć więcej?


Stół z mchu, 2011 - projekt: Paolo Bombelli, Alex Driver i Carlos Peralta

Stół z mchu, 2011 – projekt: Paolo Bombelli, Alex Driver i Carlos Peralta, www.designitpoland.com