"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.ppnt.pl

„RZECZY sprawne” w Gdyni

Polska stolica designu zaprasza na niezwykłą wystawę, której nie może przegapić żaden miłośnik sztuki użytkowej. Tylko w Gdyni spotkają się produkty zgodne z zasadami projektowania uniwersalnego, czyli „RZECZY sprawne”.

Wystawa „RZECZY sprawne” stworzona pod kuratorstwem prof. Marka Adamczewskiego prezentuje przedmioty stworzone z myślą o wszystkich użytkownikach. Wystawa pokazuje z pozoru zwyczajne przedmioty codziennego użytku, które posiadają niezbędne cechy ułatwiające korzystanie z nich przez osoby z dysfunkcjami fizycznymi, psychicznymi i osoby starsze. Wspólną cechą wszystkich przedmiotów jest projektowanie uniwersalne tzw. „design for all” .

Wystawa i cykl towarzyszących jej wykładów ma odpowiedzieć na pytanie czym jest projektowanie dla prawdziwych odbiorców. Obejmuje ona liczne wykłady i warsztaty skierowane zarówno do zwiedzających, jak i projektantów. Przewidziane są również zajęcia, dzięki którym dzieci i młodzież w interaktywny sposób poznają temat projektowania uniwersalnego.

Program towarzyszący: TUTAJ

Miejsce: Centrum Designu Gdynia w Galerii Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy Alei Zwycięstwa 96/98 w Gdyni

Bilety: wstęp wolny


Czas trwania: od 24 listopada br. do 25 stycznia 2013 roku codziennie w godzinach 10-18

www.ppnt.pl

www.ppnt.pl

www.ppnt.pl

Zdjęcia, informacje: www.ppnt.pl