"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.net.sfd.se

Jak udekorować wynajmowane mieszkanie?

Według oficjalnych danych ponad 2/3 Polaków mieszka we własnych czterech ścianach. A reszta? Prawdopodobnie wynajmuje, licząc na to, że kiedyś będzie ich stać na kupno mieszkania własnościowego. Jako, że sama również jestem w takiej sytuacji, postanowiłam poeksperymentować z moim wynajmowanym mieszkaniem. Oczywiście wszystko za zgodą właściciela.

 

Mocny akcent

Zanim zabierzecie się za jakiekolwiek zmiany zadzwońcie do właściciela mieszkania i spytajcie czy akceptuje Wasze zmiany. Sprawdźcie też czy w umowie nie ma zapisu dotyczącego zmian w konstrukcji i wystroju mieszkania.

Nie ma się co łudzić większość właścicieli kiedy słyszy o pomyśle malowania ścian, podchodzi do niego z niechęcią. Każdego jednak da się przekonać zwłaszcza, że Wy będziecie chcieli pomalować tylko jedną ścianę. Mocny kolor na jednej ze ścian to idealne rozwiązanie, aby zmienić nudne, szare wnętrze. Dzięki niemu skoncentrujecie uwagę na jednym elemencie, jednocześnie kontrastując je z innymi dodatkami w pokoju czy sypialni. To proste rozwiązanie, aby bez konieczności kapitalnego remontu, nadać mieszkaniu nowy wygląd i tchnąć w nie odrobinę świeżości.

Lampa

Kupcie do mieszkania wyjątkowe oświetlenie, a najlepiej wolnostojącą lampę. Klosze można zawsze zdjąć i zabrać razem z lampami w sytuacji konieczności przeprowadzki. Rzeczą oczywistą jest, że odpowiednio dobrane światło nadaje wnętrzom ciepła i klimatu, domowego rzecz jasna.


Zdjęcia, ramki i obrazki

Powieszenie zdjęć, ramek czy obrazków to łatwy sposób na spersonalizowanie wnętrza. Macie ciekawe zdjęcia z podróży? Stare komiksy lub śmieszne obrazki? Koniecznie powieście je w ramkach na ścianie. O magicznej sile tych prostych dodatków pisałam już nie raz. W wynajmowanym mieszkaniu to element, który z pewnością zainteresuje gości i sprawi, że zapomnicie o tym,  że właścicielowi trzeba przelać czynsz za ostatni miesiąc.

 

A co gdyby..

Jeśli właściciel nie chce zgodzić się na pomalowanie ścian, możecie użyć naklejek ściennych, które w przypadku wyprowadzki łatwo usuniecie za pomocą wody. Setki wzorów znajdziecie np. tu http://www.naklejkisalamandra.pl/. Powodzenia!