"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.blackbirdstyle.blogspot.co.uk/www.freundevonfreunden.com

Inspiracje Acapulco

Wnętrza inspirowane Acapulco, a dokładniej krzesłem stworzonym w tym magicznym, meksykańskim mieście to prawdziwy hit sezonu. W mieszkaniowych inspiracjach na sezon 2013 znajdziemy mnóstwo aranżacji, w których główną rolę gra stary, metalowy mebel.

Według plebiscytu New York Times jego wzór został uznany za najbardziej rozpoznawalny wśród krzeseł XX wieku, a miłośnicy hollywoodzkich produkcji znają go z takich filmów jak Scarface czy też Miami Vice. Kto jest twórcą tego niezwykłego mebla? Gdzie i za ile można go kupić? Na te pytania nie ma pewnej odpowiedz.

Legenda głosi, że latach 50. słynne krzesło wymyślił go pewien Francuz podróżujący po Meksyku, jednak prawdziwej historii nigdy nie poznamy. Wiadomo jedynie, że ten projekt powstał niedaleko „La Quebrada” – meksykańskiego urwiska, które odwiedzali Frank Sinatra, Elizabeth Taylor czy też John Kennedy.

Po kilku latach zapomnienia, w tym sezonie krzesło Acapulco podbija światowe salony. Widać go prawie w każdej modnej stylizacji wnętrz, w domach celebrytów i filmowych produkcjach. Wszystko za sprawą grupy projektowej thecommonproject, która na nowo przywróciła sławę najbardziej rozpoznawalnemu krzesłu XX wieku. Macie go w swoich wnętrzach?


 


Zdjęcie profilowe: www.blackbirdstyle.blogspot.co.uk/www.freundevonfreunden.com