"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.loknstore.co.uk

7 pomysłów na przechowywanie książek

Wiele osób uważa czytanie za jedną z najbardziej relaksujących czynności. Jednak zanim otworzymy książkę powinniśmy zadbać o kilka funkcjonalnych elementów. Zobaczcie jak niestandardowo przechowywać Wasze ulubione lektury.

 

Książka w salonie

Świetnym pomysłem na przechowywanie książek w salonie jest stworzenie tradycyjnej biblioteczki. Jeśli nie chcecie tracić zbyt wiele miejsca wykorzystajcie małe przestrzenie pomiędzy oknami lub w narożnikach.

Książka w sypialni

Genialnym rozwianiem w sypialni jest  zaadaptowanie przestrzeni pod łóżkiem.

Książka w łazience

Typowym miejscem do czytania książek jest toaleta. Warto pomyśleć o tym już podczas prac budowlanych i wkomponować półkę na książki w jedną ze ścian łazienki.

Książka w pokoju kąpielowym

Wasze ulubione książki świetnie prezentować się będą w pokoju kąpielowym. Warto więc zamiast kosmetyków ustawić na półkach ciekawe lektury.


Książka w kominku

W ciepłe, letnie dni miejsce kominka mogą zajęć książki. To bardzo popularny trend, uwielbiany przez designerów z magazynów wnętrzarskich.

Książka w kuchni

Nie tylko książki kucharskie warto przechowywać w kuchni. Prostym lecz stylowym rozwiązaniem jest wygospodarowanie dla nich otwartej półki.

Książka pod schodami

Czasami okazuje się, że znalezienie odpowiedniego miejsca na książki staje się nie lada wyzwaniem. Rozwiązaniem może okazać się wykorzystanie przestrzeni pod schodami.