"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.housetohome.co.uk

Jak dobrać tapetę do pomieszczenia?

Wielu projektantów wnętrz twierdzi, że malowanie to najprostszy sposób na nadanie nowego charakteru każdemu wnętrzu. Jednak to tak naprawdę dzisiejszy rynek tapet oferuje możliwości, jakich nie daje nawet najlepsza farba. Dlatego już najwyższy czas odpowiedzieć na kłopotliwe pytanie – jak dobrać tapetę do pomieszczenia?

 

Przedpokój

W wąskim przedpokoju świetnie sprawdzą się wzorzyste tapety z mocnymi, geometrycznymi motywami.  Wzór w romby powiększy optycznie pomieszczenie i nada mu ciekawy charakter.

Biuro

W biurze świetnie sprawdzi się czarno-biała tapeta z modnym motywem pasków. Taki wzór będzie współgrał z minimalistycznym wystrojem pokoju biurowego.

Sypialnia

Pokój sypialniany to miejsce, w którym musimy stworzyć oazę ciszy i relaksu. W tym pomieszczeniu świetnie sprawdzą się jasne i lekko metaliczne tapety, a także motywy kwiatowe.


Pokój dla dzieci

Każdy rodzić chce, aby pokój dziecka emanował radością, dlatego w tym pomieszczeniu warto postawić na ciepłe barwy i atrakcyjne wzory tapet. Pamiętajcie jednak, że pokój dziecięcy i tak pełen jest kolorowych zabawek i gadżetów, a zbyt wzorzysta tapeta może sprawiać wrażenie bałaganu. 

Łazienka

W każdym pokoju kąpielowym, podobnie jak w sypialni, doskonale sprawdzą się motywy kwiatowe i delikatne, pastelowe kolory. Pamiętajcie także, żeby do wilgotnych pomieszczeń, jakim z całą pewnością jest łazienka, kupować mocne tapety winylowe na podkładzie papierowym. Tapeta flizelinowa, choć najlepsza do wszystkich pozostałych wnętrz tutaj nie zda egzaminu.