"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Pomysł na ścianę

Wybór koloru ścian nie należy do prostych zadań. Rozsądni wybiorą jedną spokojną, uniwersalną dla całej aranżacji barwę. Inni zdecydują się na odważne, dobrze przemyślane kolory. A czy możliwe jest połączenie, które zadowoli każdego?

Oczywiście! Doskonałą alternatywą jest najpopularnieszy tren 2013 roku – malowanie ścian w dwóch kolorach. To pomysł nietuzinkowy, odważny, a efekt, jak się okazuje, może być piorunujący – dwukolorowe ściany przypominają umoczoną i zabarwioną kartkę papieru. Takie rozwiązanie daje podwójną korzyść. Po pierwsze tonujemy wystrój pomieszczenie, po drugie mamy możliwość dobrania większej ilości dodatków w różnych odcieniach.

Okazuje się bowiem, że do takich wnętrz pasują akcesoria we wszystkich wzorach – kwadratach, rombach czy prostokątach, a także egzotyczne tkaniny.

Pewnie większości z Was dwukolorowe ściany kojarzą się z polskim klatkami schodowymi, zwłaszcza w dużych blokowiskach z lat 80-tych. Mam podobne odczucie, jednak te kilka aranżacji udowodniły mi, że jest to dobry pomysł na dodanie charakteru wnętrzu.

Jeśli chodzi o rady przy wyborze tych dwóch kolorów to praktycznie nie ma ograniczeń. Pasować będą kolory kontrastowe, jak i palety barw. Wszystko zależy od Waszego pomysłu. Nie polecam jednak łączyć dwóch mocnych kolorów np. różowego i zielonego.  Jak Wam się podoba?