"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Granatowe wnętrze

Moda na kolor granatowy zawładnęła światowym designem! Choć dla niektórych to tylko ciemniejszy odcień niebieskiego, granatowy daje rewelacyjny efekt – relaksuje i uspokaja. Dzisiaj kilka pomysłów i inspiracji na jego mądre wykorzystanie.

Jako wieloletnia fanka żeglowania po mazurskich jeziorach, nie mogę nie polecić Wam czegoś związanego z wodą, falami i jachtami – przynajmniej kolorem. Ciemny niebieski pięknie prezentuje się na ścianie, o ile zadbacie o to, aby pokojowe dodatki mądrze tonowały jego głębię. Białe elementy dodadzą szyku i sprawią, że pomieszczenie będzie czyste, relaksujące i spokojne. Brązowe lub czarne meble to dobry wybór i rozsądny kontrast dla niebieskich ścian.

W salonie wybrałabym mocny dębowy stół, lekko lakierowany, a do tego niezbyt drogi. W odróżnieniu od aranżacji na poniższym zdjęciu zrezygnowałabym z futrzaka i nowoczesnych krzeseł. Złote ramki na ścianie oraz białe dodatki pasują zaś rewelacyjnie.


 

Ciemny granat staje się powoli nowym czarny. Podobnie jak z czarnym kolorem, do naszego dzisiejszego bohatera równie dobrze pasować będą wielokolorowe elementy. W salonie można stworzyć szykowny i stylowy kącik, miksując różnorodne dodatki, często w przedziwnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Efekt? Eklektyczne mieszkanie z artystyczną nutą.