"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Trendy na zimę 2014

Po roku uwielbienia bogato zdobionych dodatków, złota, srebra i brylantów powoli wracamy do prostoty. Choć nadal modne będą kryształy, motywy skalne i styl prowansalski, wielbiciele skandynawskich rozwiązań mogą odetchnąć z ulgą.

 

Skandynawski styl powraca

Skandynawskie aranżacje powracają z wielkim stylu. W 2014 roku znów otwieramy się na północne, surowe wnętrza, tym razem dodając do nich śmiałe wzory i odważne kolory, które przełamią funkcjonalną prostotę.

 

styl_skandynawski

styl_skandynawski

 

Zielone rośliny będą modne

W 2014 roku modne będą kwiaty i zielone rośliny. Już tej zimy zainwestujcie w świeże zioła, paprocie, palmy, fiołki, lilie, a nawet kaktusy.

zielone_rosliny

zielone_rosliny

Oryginalne pudełka na wierzchu

Już nie musimy już chować naszych książek, sprzętów czy pamiątek z podróży do szafy, pod schody czy nawet pod podłogę! W 2014 roku modne będą wszelkiego rodzaju otwarte szafki i ręcznie robione pudełka.

jak przechowywać książki?

jak przechowywać książki?

 

Wysoka technologia

Od futurystycznych urządzeń kuchennych do najnowocześniejszego kina domowego. W 2014 roku technologia opanuje nasze aranżacje przestrzeni. Już nie będziemy musieli rezygnować z telewizora w salonie, a sprzęty kuchenne wreszcie wystawimy na kuchenne blaty.

 

wysoka_technologia

wysoka_technologia

 

Mosiądz jest modny

Przedmioty z mosiądzu nie wychodzą z mody. Co więcej, mosiężne elementy będziemy łączyć z minimalistycznymi, skandynawskimi, a nawet prowansalskimi wnętrzami.

 


mosiadz_we_wnetrzu

mosiadz_we_wnetrzu

 

Szary nadal króluje we wnętrzu

W 2014 roku nie rezygnujemy z szarości. Choć wielki powrót skandynawskich aranżacji wymusza przywrócenie należnego prymu bieli, szary nadal będzie królował w naszych aranżacjach.

 

szara_sciana

szara_sciana

 

Żywe dodatki w aranżacjach

Kolorem 2014 roku nie będzie jednak biel czy któryś z odcieni szarości. Jasny błękit i kolor orchidei – kolory 2014 roku – wymuszają na nas puszczenie wodzy fantazji w wyborze kolorów dodatków.

 

kolor_2014

kolor_2014

 

Jedwab i bawełna

Jeśli już mówimy o powrocie skandynawskiego stylu i eko aranżacji, nie można zapomnieć o modzie na naturalne tkaniny. W tym roku wybierajmy meble i dodatki pokryte jedwabiem bądź bawełną

 

jedwab_wnętrze

jedwab_wnętrze

 

Dodatki ze starożytności

W 2014 roku modne będą także egipskie, greckie i rzymskie motywy w aranżacji wnętrz. Jeśli lubicie dodatki tego typu, bez żadnych wyrzutów sumienia możecie zaopatrzyć się w popiersia i sfinksy.

trendy_2014

trendy_2014

 

Motyw kosmosu

W drugiej połowie 2014 roku pojawią się meble i dodatki kształtem nawiązujące do eksplodującej planety. Modne będą także wzory i kolory przypominające naturalne minerały.

 

trendy_zima_2014

trendy_zima_2014

zdjęcia: 1, 9, 10