"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Jak zrobić biurko?

Do rozpoczęcia roku szkolnego zostały niecałe dwa tygodnie! To już najwyższy czas, by zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne meble i przybory szkolne. Dziś, pokażę Wam jak zrobić najprostsze biurko!

W ostatnie dni wakacji nie może zabraknąć inspirujących pomysłów na stylowe rozpoczęcie roku szkolnego. Przez najbliższe dwa tygodnie obserwujcie zakładkę DIY, to w niej znajdziecie pomysły na najbardziej pożądane przedmioty nowego roku szkolnego. Pamiętajcie, ręcznie robione przedmioty to już nie tylko rozwiązanie dla oszczędnych. Oryginalny design jest w modzie!

Po pomysłach na pudełko na przybory szkolne (znajdziecie TU) przyszedł czas na instrukcję wykonania najprostszego biurka. Dla wielu mebel, który dzisiaj pokażę może wydać się za duży i mało funkcjonalny. Jednak na bazie poniższej instrukcji każdy z Was może wykonać podobny, aczkolwiek mniejszy mebel.

Materiały:

– wiklinowe kosze

– jednostka bazowa (w tym wypadku 4 najtańsze szafki z IKEA)

– deski

– papier ścierny, bejca, lakier

– wiertarka, śruby, wsporniki

Wykonanie:


1. Wybierzcie mebel bazowy, który służyć będzie Wam za nogi od biurka, a jednocześnie sprawdzi się jako praktyczna półka.

2. Następnie zmierzcie pożądaną długość i szerokość Waszego blatu i zamówcie deski odpowiedniej długości i szerokości.

3. Wyszlifujcie deski, pomalujcie je bejcą i lakierem.

4. Następnie za pomocą wiertarki, śrub i wsporników zamontujcie deski na meblach bazowych (w tym przypadku na szafkach). Gdy zdecydujecie się na dłuższe biurko, warto pod blatem zamontować pionowo dodatkowe deski,  które podtrzymają konstrukcję.

projekt, zdjęcia: www.aubreyandlindsay.blogspot.com