"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.decoist.com

10 wyjątkowych barów kuchennych

Bary kuchenne stają się coraz bardziej popularne w domach Polaków. To nie tylko miejsce spotkań i pogaduszek z przyjaciółmi, ale często także świetna alternatywa dla dużego stołu – zwłaszcza w małych mieszkaniach, których zagospodarowanie stanowi nie lada wyzwanie.

 

Klasyczne drewno

Drewniane blaty kuchenne to niewątpliwie jeden z najciekawszych trendów, które przywędrowały do Nas ze Skandynawii. Piękne sosnowe bądź dębowe blaty to niemały wydatek, jednak końcowy efekt wart jest każdej sumy. Są oczywiście tańsze rozwiązania. Ciosany w litym drewnie bar kuchenny można po prostu zastąpić sklejką. Do tego warto postawić na proste krzesła z metalowymi akcentami.

Metal lubi kolor niebieski

Popularne zwłaszcza w londyńskich, nowoczesnych barach blaty wykonane ze stali lub aluminium to pomysł dla osób, które cenią sobie innowacyjny wygląd, a swoją kuchnię widzieliby w żywych kolorach: niebieskim, żółtym lub pomarańczowym. Ciekawe i odważne rozwiązanie.


Jasne, przestrzenie bary

Bary kuchenne bywają alternatywą dla stołu, jednak w niektórych mieszkaniach są raczej dodatkowym miejscem spotkań. Jeśli macie większe lokum, warto pomyśleć o  miejscu, w którym będzie można porozmawiać, zjeść szybką przekąskę lub po prostu napić się drinka.