"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Sztuka prostoty –minimalizm w kuchni

Prostota i czystość formy to cechy które minimalizm ceni sobie najwyżej. Dlatego urządzając kuchnie w jego duchu, postawmy na nowoczesne pozbawione uchwytów proste meble, wykonane na tak zwany półmat lub wysoki połysk.

kuchnia1

Kolorystyka w tego typu aranżacjach choć dowolna, to jest niezwykle przemyślana, a najczęściej popularnymi kolorami są tu bordo, czerwień, czerń i biel.

 

kuchnia8

Wykonane na wysoki połysk meble ciekawie podkreślą elementy drewniane i stal szlachetna.Charakterystycznym elementem kuchni w których króluje minimalizm, jest wysoka zabudowa słupkowa w której znalazł się piekarnik, mikrofala i inny niezbędny nam sprzęt kuchenny ściśle podporządkowany zasadom ergonomii.


kuchnia2

Ma być prosto, modnie lecz wygodnie. Srebrna lodówka, płyta indukcyjna, metalowy zlew z ociekaczem i futurystyczną armaturą, to elementy niezbędne w takiej kuchni.

kuchnia6

Pełnią one funkcje nie tylko praktyczne lecz także dekoracyjne. W kuchni minimalistycznej nie ma miejsca na rzeczy przypadkowe, a wszelka oszczędność w dekoracji jest tu jak najbardziej wskazana.

kuchnia5

Polecana zarówno do dużych jak i nieco mniejszych pomieszczeń.