"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.housetohome.co.uk

Kuchnia 2013 roku

Mieszkania 2013 roku będą odzwierciedlać rosnącą popularność gotowania i jedzenia w domowym zaciszu. Co pod koniec roku musimy zmienić w naszej kuchni? Poznajcie najgorętsze trendy 2013 roku.

 

1. Otwarta przestrzeń

Kuchnia 2013 to przede wszystkim kuchnia społeczna. Miejsce, w którym spotykać się będzie cała rodzina. Dlatego najnowsze trendy w aranżacji kuchni opierają się tylko na otwartej przestrzeni. Popularne będą wyspy, bary, a także kuchnie połączone w jadalnią lub salonem.

 

2. Ciepłe wnętrza

Modne pozostaną czyste, nowoczesne kuchnie z ciepłymi akcentami. Popularnością nadal będą się cieszyły skandynawskie przestrzenie i kuchnie w wiejskim stylu, w których królują naturalne materiały, proste wzory i wykończenia. Mocne kolory nadal będą dominowały w dodatkach, jednak do gry wejdzie całkiem nowy kolor. Szarości będą widoczne nie tylko w meblach i akcesoriach, ale przede wszystkim na ścianach.

 

3. Naturalne wykończenie

Modne pozostnie drewno i kamień oraz wszystkie materiały imitujące naturę.


 

4. Nowoczesność i funkcjonalność

Nadal popularnością będą się cieszyły płyty indukcyjne, ale w przeciwieństwie do 2012 roku będą to płyty bezramowe. Kuchnia powinna być wygodna i przestronna, a sprzęty kuchenne wbudowane i ukryte w szafkach.

 

5. Kuchnia dla kucharza

Jednym słowem kuchnia 2013 roku ma przypominać zaplecze najlepszych restauracji. A my powinniśmy się zamienić w doskonale zaopatrzonych, pewnych siebie kucharzy.