"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Śródziemnomorska Oaza

Tarasy i balkony urządzone w stylu śródziemnomorskim stają się bardzo modne nawet w północnej części europy. Wbrew pozorom to jeden z najprostszych pomysłów na aranżację zamkniętej przestrzeni.

Styl śródziemnomorski to słońce, błękit nieba, nierówne ściany bielonych domów i kurz starej posadzki. By stworzyć klimat greckiego balkonu powinniśmy zachować tą nieformalną atmosferę, unikać nadmiernego uporządkowania i przesadnego minimalizmu.

Kolory: Powinniśmy zdecydować się na odcienie bieli, zgaszonej zieleni, niebieskiego żółtego i ceglastego.

Podłoga: Balkony urządzone w stylu śródziemnomorskim najczęściej wyłożone są glazurą o jasnych kolorach. Można również użyć dużych kafli terakotowych o nieco postrzępionych brzegach w odcieniach brązu, czerwieni i żółci.

Meble: Prawdziwym hitem w stylizacji balkonów jest wnętrze nawiązujące do mebli salonowych. Jednak urządzając balon w stylu śródziemnomorskim postawmy na meble ratanowe, wiklinowe czy drewniane o prostej, klasycznej formie.

Roślinność: Rośliny na tarasy lub balkony w stylu śródziemnomorskim kochają piekące promienie słońca. W naszej strefie klimatycznej idealnie sprawdzą się zioła, sukulenty, oraz wszelkie odmiany pelargonii. Rośliny powinniśmy posądzić w donicach o kształtach przypominających antyczne misy i amfory.