"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Pokój dla dziewczynki

Zaprojektowanie pokoju dla dziewczynki to nie lada wyzwanie. Sypialnia powinna być wymarzonym miejscem zabaw, spotkań z przyjaciółmi, ale także odpowiednim miejscem do nauki. Jak połączyć wszystkie funkcje w jednym pokoju dziecięcym? Zobaczcie najlepsze propozycje aranżacji przestrzeni dla dziewczynki.

Choć stworzenie doskonałego pokoju dla dziecka nie należy do najprostszych zadań rodzica, jego wykonanie nie zawsze musi wiązać się z dużymi kosztami. Jak wielokrotnie już udowodnili projektanci najpiękniejszych aranżacji dziecięcych pokoi, do ich stworzenia wystarczy jedynie odrobina wyobraźni i umiejętności dekoracyjnych.

Aby ułatwić Wam zadanie, znalazłam projekty pokoi dla dziewczynek, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród rodziców na całym świecie. Jak się okazuje w pokojach dla dziewczynek nie zawsze musi królować połączenie różu z bielą. O wiele ważniejsze niż dobór kolorów jest odpowiednie podzielenie przestrzeni w zazwyczaj niewielkim wnętrzu.

W pokoju dla dziewczynki powinno znaleźć się miejsce do nauki, do przechowywania książek lub zabawek, kącik „piękności”, przestrzeń do spania i kącik do odpoczynku. Najlepiej, aby każda z tych części stanowiła oddzielną przestrzeń w pokoju, warto więc zadbać o oddzielenie szafy z ubraniami czy toaletki od półki z książkami, podobnie jak powinniśmy oddzielić łóżko od przestrzeni do odpoczynku. Oczywiście nie musimy od razu tworzyć mini salonu w pokoju dziecięcym, jednak z pewnością w pokoju dziecka powinien znaleźć się fotel, pufa, hamak lub siedzisko na parapecie.