"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Pokój dziewczynki

Urządzając pokój dla dziewczynki nie łatwo zachować równowagę miedzy funkcjonalnością a piękną, niemal bajkową aranżacją. Zobaczcie, jak stworzyć przestrzeń idealną!

Pokoje dla dziewczynek to dość specyficzne projekty mające odpowiadać uroczej grupie odbiorców. Aranżując dziewczęce przestrzenie powinniśmy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej równowagi pomiędzy pięknem, a funkcjonalnością.

Nie możemy zapominać o przeznaczeniu dziecięcych pokoi i podzieleniu ich na cztery podstawowe strefy – część sypialnianą, cześć biurową, część rozrywkową i część przeznaczoną na szafę lub garderobę. W niewielkim pokoju musimy zatem zaaranżować przestrzenie o innym przeznaczeniu, które razem tworzyć będą spójną, dziewczęcą aranżację.

W tym celu, warto wybierać meble o prostych kształtach, pamiętając o tym, że w małych pomieszczeniach stawiamy na elementy o podobnej stylistyce. Kolejnym, bardzo ważnym punktem jest wybór odpowiednich kolorów. W pokojach dziewczynek często stawiamy na połączenie różu i bieli. To dobry wybór, pod warunkiem, że to biel jest kolorem bazowym, a róż jest jedynie dziewczęcym dodatkiem. Jednak, w dzisiejszej aranżacji chciałabym Was przekonać do nowoczesnej wersji bieli, czyli modnych szarości.

Szare ściany w połączeniu z białymi meblami, kolorowymi dodatkami i wiklinowymi elementami to wybór wręcz idealny. Niezwykłego uroku aranżacji dodają różowe paski na białym suficie, które w modnym stylu optycznie powiększają wnętrze.

Inspirujące?

pokój dla dziewczynki

pokój dla dziewczynki

pokój dziewczynki

pokój dziewczynki


biurko dla dziewczynki

biurko dla dziewczynki

pokój dziecięcy

pokój dziecięcy

aranżacja pokoju dziecięcego

aranżacja pokoju dziecięcego

aranżacja pokoju dla dziewczynki

aranżacja pokoju dla dziewczynki

pomysł na sufit

pomysł na sufit

projekt, zdjęcia: www.projectnursery.com