"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Feng shui na powitanie

Według zasad feng shui przedpokój jest miejscem niezbędnym w każdym domu. Chińczycy bowiem wierzą, że bezpośrednie wchodzenie do mieszkania niekorzystnie wpływa na zdrowie i powodzenie domowników.

Przedpokój jest odpowiedzialny za wszystkie płaszczyzny życia człowieka, jednak jego aranżacja wpływa przede wszystkim na zdrowie mieszkańców. Nie tylko brak przedpokoju, ale również jego niekorzystne położenie nie spełnia zachowawczych reguł feng shui.

1) Na przeciwko drzwi wejściowych nie powinny znajdować się schody wejściowe, WC, czy lustro.

2) Ciemny, zimny hol powinniśmy rozświetlić soczystymi barwami, lustrami i licznym oświetleniem.

3) Chińska nauka nie toleruje bałaganu, dlatego Nasze ubrania, buty powinny być pochowane w szafach lub pawlaczach. Jak radzi Anthea Turner, w przedpokoju powinno znajdować się tylko nakrycia i obuwie, w którym na chodzimy na co dzień. Zbyt masywne szafy i wieszaki zlokalizowane przy drzwiach blokują bowiem przepływ energii.

4) Dodatkowo by zapewnić sobie dobre relacje w rodzinie możemy ozdobić przedpokój kwiatami o zaokrąglonych liściach lub dzwonkami.

mieszkania i domy na portalu gethome.pl

Sprawdź największą bazę nieruchomości w internecie. Oferta mieszkań i domów zaprezentowana na mapie. Tylko oferty unikalne – żadnych duplikatów

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcie profilowe: www.blog.build.com