"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.reasonstobreathe.tumblr.com

Pokój Alexandry

Nasza czytelniczka Alexandra już niedługo wkracza w dorosłość, z  tej okazji postanowiła wyremontować sypialnię. Marzy jej się kobiecy pokój w kolorze fuksji, z białymi, stonowanymi dodatkami. Zobaczcie 18 urodzinowych inspiracji!

Fuksja to nie łatwy kolor w aranżacji wnętrz. Jednak gdy już uda nam się połączyć go ze stonowanymi meblami i oryginalnymi dodatkami, efekt przyćmi nasze wszelkie oczekiwania. Podobno to kolor ludzi czynu i emocji, ale jednocześnie osób charakteryzujących się refleksyjnym podejściem do życia. Ważne jest więc, by nie stosować go tylko dlatego, że jest modny. Fuksją podkreślamy bowiem naszą osobowość, kreatywność i pasję.

Jest to również jeden z najmodniejszych kolorów 2013 roku, w którym królują przede wszystkim eleganckie, kobiece wnętrza. Fuksja świetnie sprawdzi się jako dominujący dodatek, a także jako kolor jednej ze ścian. Z zasady w większych powierzchniach może być męcząca dla oka, jednak najwięksi, światowi projektanci zdają się nie potwierdzać tej reguły.

Ściany w kolorze fuksji dobrze będą wyglądać w nowoczesnym wnętrzu, z białymi dodatkami. Taką aranżację można zastosować do sypialni inspirowanej salonem, z niewielkim stolikiem, fotelami i rozkładaną kanapą. Jednak najbardziej gorącym trendem są wnętrza nawiązujące do klasycznej elegancji, stylu art-deco i azjatyckich przestrzeni. W takim pokoju część sypialniana stanowi ważny element dekoracji, który od reszty pomieszczenia można oddzielić egzotycznym parawanem. Łóżko można również przykryć elegancką narzutą, a resztę pomieszczenia urządzić w klasycznym, francuskim stylu lub za pomocą azjatyckich dodatków stworzyć osobne miejsce do przyjmowania gości.

 


Zdjęcie profilowe: www.reasonstobreathe.tumblr.com