"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Harmonia Feng Shui

Sypialnia jest najważniejszym pomieszczeniem w domu, tu śpimy, odpoczywamy i rozpoczynamy każdy dzień. Dlatego tak ważne jest, by Nasza „oaza” stała się harmonijnym odzwierciedleniem osobowości. Feng shui gwarantuje nam tę prostotę, wygodę i bezpieczeństwo.

 

Sypialnia powinna wychodzić na zachód, co ma swoje uzasadnienie w energii zachodzącego słońca, która ogrzewa Nasze ciała.  Pokoje wychodzące na wschód będą idealnym miejscem do odpoczynku dla ludzi młodych i dzieci. Pokój sypialniany powinien być oddalony od drzwi wejściowych i garażu. Zarówno kolorystyka ścian, jak i pościeli powinna być dobrana według żywiołu osób tam przebywających. Warto przy pomocy specjalnych testów sprawdzić jakiego koloru jest Nasza osobowość, a na początku można postawić na neutralną brzoskwinię.

Według zasad feng shui łóżko małżeńskie musi składać się z jednego materaca, podział przestrzeni w sypialni może przyczynić się do rozdziału w życiu osobistym. Podobne skutki mogą przynieść zdjęcia zmarłych przodków umieszczone na ścianach w sypialni. Lepiej powiesić fotografie przedstawiające mieszkańców domu w czasach, w których byli byli szczęśliwi i uśmiechnięci. Poprawi to relacje z bliskimi i wpłynie na trwałość związku.

Niekorzystny wpływ na zdrowie i komfort odpoczynku mają lustra i co zasmuci niejednego wielbiciela pilota w łóżku – telewizor. Złym pomysłem jest również łączenie sypialni z łazienką oraz WC naprzeciwko pokoju sypialnianego. Bliskość wody wpływa negatywnie na uczucie między partnerami, jak to ma zwyczaju zadziwiająco szybko je gasi. Dla feng shui ważna jest przede wszystkim prostota i porządek. Zbędne rzeczy, czy bałagan na szafkach i pod łóżkiem może by przyczyną bezsenności, kłopotów w życiu prywatnym i wielu chorób.

 


 

Zdjęcie profilowe: www.trendir.com, design Mauro Bertame