"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Urządzamy sypialnie w bloku

Sypialnia jest niewątpliwie najbardziej intymną sferą naszego mieszkania, relaksującą przestrzenią w której odpoczywamy od zgiełku codziennego życia. Pokój do spania w bloku ze względu na metraż i przeznaczenie niejednokrotnie spełnia kilka funkcji, nie tylko wypoczynkową, regenerującą, ale często także staje się miejscem relaksu oraz dziennych zajęć. Dlatego wystrój sypialni w bloku a także funkcje, które powinna spełniać to elementy kluczowe podczas jej aranżacji.

blok1

 

W wielu współczesnych projektach wnętrz dominuje minimalizm w którym głównym elementem wystroju jest łóżko, urządzone i ustawione według gustu i pomysłu lokatora. blok2

 


Kluczową sprawą w aranżacji wnętrz jest dobór odpowiedniego koloru. To właśnie kolor kształtuje nasze emocje, nastraja nas i stymuluje do konkretnych działań. Jeśli jest źle dobrany to może wszystko zepsuć.

blok3

Poza kolorystyką ścian i doborem mebli warto pomyśleć także o kolorze i doborze pościeli i narzuty na łóżko.

blok6

Kolejną ważną kwestią w aranżacji pomieszczeń jest stosowne oświetlenie, które powinno być dostosowane nie tylko do panującej kolorystyki ale i wykonywanych w sypialni zadań. Zwolennicy czytania przed snem powinni zainwestować w nocne lampki. Idealnym rozwiązaniem są lampki usytuowane na nocnych stolikach. Jeśli brakuje nam miejsca możemy pomyśleć o lampce podwieszanej.

blok5