"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Lustro w mieszkaniu

Powszechnie wiadomo, że lustro to istotny element wyposażenia  każdego mieszkania. Może być wiszące, stojące, kwadratowe lub okrągłe. W ramie lub bez. Ważne by było. Obojętnie czy zdecydujemy się na nie w przedpokoju, salonie, jedynie w łazience czy sypialni.

lustro6

Ciekawy efekt uzyskamy, opierając lustro o ścianę albo o szafę. Bywa to jednak niebezpieczne, zwłaszcza tam, gdzie są dzieci.

lustro3

Wtedy interesującą alternatywą może okazać się małe lecz pomysłowe lustro powieszone na ścianie tuż nad szafką lub toaletką.

lustro7

 


W przypadku salonu czy sypialni istotne jest, by nie wieszać lustra naprzeciw okien. Lustro to niezwykle wdzięczny element dekoracyjny. Toteż postarajmy się dobrać go do stylu, który przyjęliśmy w danym pomieszczeniu.

lustro4

Wciąż sporym zainteresowaniem cieszą się lustra owalne, umocowane najczęściej tuż nad etażerką czy niewielką toaletką.

lustro9

Bardziej odważnych z pewnością skusi zamontowanie lustra na suficie bezpośrednio nad łóżkiem w sypialni. Możemy je również oprzeć o ścianę.

lustro2

Bez względu na kształt naszego lustra, postarajmy się, aby styl i kolor ramy pasował do całego wnętrza. Umiejętnie dobrana rama podkreśli charakter miejsca, w którym zawiesimy lustro. Dlatego, poza kształtem i wielkością lustra, istotny jest również staranny wybór odpowiedniej ramy.

lustro5