"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

American dream – stylowy apartament na Manhattanie

Znane z kultowych amerykańskich seriali stylowe apartamenty potrafią oczarować każdego. Urządzone z wyczuciem i nonszalancją nowojorskie mieszkania stają się ostatnimi czasy inspiracją dla wielu polskich mieszkań.  Tym razem prezentujemy jeden z typowych ekskluzywnych apartamentów na Manhattanie, urządzony w nowojorskim stylu.

 

ap4

Styl nowojorski nie ma określonych reguł w sposobie urządzania. Zanim jednak przystąpimy do konkretnych pomysłów, przemyślmy wszystkie rozwiązania, które chcemy wprowadzić.

ap3

Nowojorczycy kochają zgrabne połączenie przedmiotów nowoczesnych z wyszukanymi antykami. Taki subtelny eklektyzm nada przestrzeni niepowtarzalnego, ponadczasowego charakteru.


ap2

Nowojorski klimat w mieszkaniu uzyskamy również poprzez wprowadzenie surowych ścian, eksponując cegłę na całej powierzchni lub fragmencie.

ap6

Kolejnym istotnym elementem w nowojorskim wnętrzu są również umiejętnie dobrane, nowoczesne meble. O ile stylowe antyki mogą być lekko rzeźbione, o tyle nowoczesne meble w nowojorskim klimacie powinny być proste i lekkie.

ap5

Wbrew stereotypom mówiącym,  że Amerykanie kochają wszystko co duże, w nowojorskim wnętrzu wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły  mają istotne znaczenie.