"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Sentymentalne podróże- wnętrza w stylu kolonialnym

O tym, że podróże kształcą chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Czasem owa nauka przekłada się na inspiracje nie tylko w życiu, ale i na aranżację wnętrz prywatnych, które przesiąknięte orientalnym światem potrafią zmienić swoje oblicze nie do poznania.

col5

Wnętrza w stylu kolonialnym charakteryzują tradycyjne mocne rozwiązania, nawiązujące nie tylko materiałem, ale i kolorystyką do natury. Można się w nim dopatrzeć licznych inspiracji światem zwierząt, kulturą afrykańską i etnografią.


col1

Meble w stylu kolonialnym w niezwykle zgrabny sposób łączą prostotę, wygodę i elegancję. Są z reguły mocne, ciężkie i ponadczasowe. Wykonane są one najczęściej ręcznie z naturalnych ciemnych gatunków drewna; takich jak mahoń, palisander, bambus lub venge.

col6

Decydując się na kolonialne akcenty w naszym mieszkaniu, takie jak wyroby z drewna, kamienia, tykwy czy plecionki powinniśmy z pewnością przemyśleć nie tylko ich zastosowanie, ale i miejsce. Najróżniejsze etniczne drobiazgi, nie zbyt precyzyjnie dobrane i źle konserwowane mogą nie tylko zagracić nasze wnętrze, ale także sprawią, że nasza kolonialna w zamyśle przestrzeń stanie się bardziej pretensjonalna i nieużyteczna niż egzotycznie ciekawa.

col2