"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Szalone lata 50. i 60.

W zawrotnym tempie i wielkim stylu powróciły do świata mody, szalone lata 50. i 60. XX wieku, pojawiając się z równą częstotliwością zarówno na wybiegach, jak i w licznych aranżacjach wnętrz. I choć niektórym z pewnością szyk może kojarzyć się z czymś absolutnie prehistorycznym, to wbrew pozorom, inspirowane sztuką pop-artu pomysły sprzed lat, to świetny sposób na delikatny lifting lub gruntowną metamorfozę naszej domowej przestrzeni. Poniżej w kilku zdaniach podpowiadamy na co zwrócić uwagę, decydując się na tego typu aranżację w naszym mieszkaniu.

vin6

Wystrój wnętrza w stylu lat 50. i 60. spodoba się każdemu, kto lubi eksperymentować z wyposażeniem oraz dodatkami. By wyeksponować, meble i przedmioty pomalujmy nasze ściany na kolory jasne i stonowane.

vin3

Świetnie będą się tu prezentować wszelkiego rodzaju czerwienie, brązy, szarości, ale i pastele. Przy odrobinie fantazji możemy zastosować także  błękity i soczyste czerwienie


 

vin1

By urozmaicić nasze cztery kąty, możemy połączyć jedną barwę, używając różnych jej odcieni. Z kolei delikatny róż w połączeniu z musztardową  żółcią, stworzy idealne połączenie, a zarazem tło dla najróżniejszych aranżacji w klimacie wczesnych lat 50.

vin7