"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

W fabrycznym klimacie- mieszkanie typu loft

Chłodne odcienie, proste formy, minimalny wystrój i surowy klimat rodem z opuszczonych fabryk – tak w kilku słowach moglibyśmy określić styl, który od lat króluje zarówno w firmowych, jak i prywatnych wnętrzach na Zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych.Okazuje się, że zamiłowanie do form przemysłowych coraz częściej możemy zaobserwować także w polskich domach, pomimo że moda na aranżacje z „przemysłem” w tle, pojawiła się u nas stosunkowo niedawno.

lof3

Materiały, które najczęściej napotkamy w loftach, to przede wszystkim beton, kamień, metal i wspomniane przy okazji luster szkło.

lof1

 


W prywatnych wnętrzach industrialnych nie może obyć się bez cegły, która pomalowana na biało lub pozostawiona surowo, znakomicie współgrać będzie z betonem, jednocześnie tworząc we wnętrzu bardziej przytulny klimat.

lof4

Zamiłowanie do dużych przestrzeni to niewątpliwy loftowego stylu, dlatego industrialne wnętrza kochają wysokie sufity. Jeśli nasze mieszkanie ma standardową wysokość pomieszczeń, to warto zastanowić się nad sztuczkami, które sprawią, że nasza przestrzeń będzie sprawiała wrażenie nie tylko większej, ale i wyższej.

lof6

 Loft to przede wszystkim klimat  nas samych i choć pozbawiony koloru, pełen chłodu i surowości, otulony w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, może nie być na pierwszy rzut oka przytulny, ale z pewnością powinien mieć duszę.

lof2