"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Drewno w mieszkaniu

Drewno to materia,ł który króluje  od lat w licznych aranżacjach wnętrz. Występuje zarówno jako element dominujący, jak i dekoracyjny, niezależnie od stylu i przyjętej palety barw. Główną zaletą drewna jest jego trwałość

 

w5

 

Istnieje wiele gatunków drewna, a co za tym idzie, mają one różne odcienie, różne rysunki słojów ale i różną twardość, a także wytrzymałość na wszelkie czynniki zewnętrze. Dlatego zanim zdecydujemy się na konkretne propozycje, prześledźmy wnikliwie wszelkie dostępne na rynku propozycje i wybierzmy te, które będą dla nas najbardziej odpowiednie.

Collection of hundreds of Free Bedroom Furniture Designs from all over the world.

Spośród polskich gatunków drewna wciąż najbardziej popularna w naszym klimacie jest sosna, zarówno naturalna, ale i ta w wersji barwionej. Sporą popularnością cieszy się także nieśmiertelny dąb, jak również jesion, zwłaszcza bielony, buk czy olcha.


w2

 

Od kilku lat sporą popularnością cieszą się również gatunki egzotyczne takie jak badipadouk, tali, a także tek, jatoba, doussie i merbau. Ich największą zaletą jest duża odporność na wilgoć, dlatego polecane są zarówno do salonów, ale I łazienek.

lof5

 

Bez względu na rodzaj drewna w naszym mieszkaniu, warto o nie dbać, poddając je odpowiedniej dla danego gatunku polegającej na lakierowaniu olejowaniu czy woskowaniu. Odpowiednio dobrane preparaty wnikają w głąb drewna, impregnując je jednocześnie, przy okazji zachowując jego naturalny wygląd i właściwości.

tab1