"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Jak położyć tapetę?

Choć wielu z Was uważa, że tapetowanie to bardzo trudna sztuka wymagająca pomocy profesjonalistów, przy odrobinie wysiłku każdy z nas może położyć tapetę. Zobaczcie 7 kroków, które pomogą Wam stworzyć ścianę marzeń.

Według specjalistów od tapetowania ścian istnieje 7 kroków, dzięki którym nasze wnętrze nabierze niezwykłego charakteru. Niezwykłego i oczywiście modnego charakteru, bowiem tapety wielkimi krokami wracają na salony nawet najbardziej wyrafinowanych wnętrz. Może warto więc zdecydować się na taką ozdobę ściany? Zanim jednak kupicie wszystkie potrzebne materiały, zobaczcie instrukcję, która pozwoli Wam bezbłędnie wytapetować ścianę.

Jak to zrobić?

1. Zbierz odpowiednie narzędzia i materiały: tapetę, pędzel ławkowiec do nakładania kleju, wałek gumowy do tapetowania (ewentualnie szczotka), klej do tapet, nóż do tapet, wiadro, poziomicę i miarkę. Przydać może się także gips i grunt.

2. Usuń wszystkie listwy przypodłogowe, gniazdka, kołki, włączniki itp. Umyj, wysusz, ewentualnie wygładź powierzchnię, na której chcesz położyć tapetę i zagipsuj nierównie powierzchnie.

3. Zmierz pokój, na paskach tapet zaznacz kawałek o około 10 cm większy niż powierzchnia ścian i wytnij go za pomocą noża do tapet. Następnie zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu przygotuj klej do tapet.

4. Równomiernie posmaruj paski klejem (wyjątkiem są tapety na flizelinie, w przypadku których klejem sparuje się ścianę), przyłóż tapetę do ściany i zaczynając od sufitu przesuwaj ją w dół.

5. Gdy przykleisz tapetę usuń pęcherzyki powietrza za pomocą szczotki lub wałka do tapetowania.

6. Zbędne paski tapety obetnij za pomocą nożyczek

7. Przykręć listy podłogowe, gniazdka, włączniki itp. Gotowe!


www.freshome.com

www.freshome.com

www.freshome.com

www.freshome.com

www.freshome.com

www.freshome.com

www.freshome.com

www.freshome.com

www.freshome.com

www.freshome.com

www.freshome.com

zdjęcia znalezione na: www.freshome.com