"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Podkładka na stół

Sezon żeglarki pełen designerskich dodatków i zimnych napojów rozpoczął się już na dobre. Pamiętajcie, że w tegoroczne wakacje nie można zapomnieć o aranżacjach inspirowanych morzem, szotami, fałami i żeglarskim klimatem. W roli modnych, sezonowych dodatków najlepiej sprawdzą się podkładki na stół.

 

 

Materiały:

– papier do scrapbooking’u  (jeden arkusz wystarczy na około 4 płytki)

– Mod Podge, czyli klej, podkład i lakier w jednym, pędzel, nożyczki, podkładki filcowe

– kwadratowe płytki ceramiczne,  klej do klejenia na gorąco (lub inny trwały klej, najlepiej wodoodporny),  żeglarski sznurek


Wykonanie: 

1. Z papieru do scrapbooking’u wytnijcie kawałek papieru wielkości płytki. Przyklejcie go za pomocą Mod Podge, wygładzie papier tak, by pomiędzy płytką a papierem nie było pęcherzyków powietrza i pozostawcie do wyschnięcia na 15 – 20 minut. Teraz od zewnątrz pomalujcie płytkę z przyklejonym papierem Modge Podge (pamiętajcie, aby malować tylko w jednym kierunku).

2. Następnie za pomocą dobrego kleju (w oryginalnej instrukcji polecany jest klej do klejenia na gorąco) przyklejcie po bokach żeglarski sznurek. Jeśli jest cienki, możecie obwinąć nim płytkę dwa razy. Na koniec, pod spodem możecie przykleić filcowe podkładki pod krzesła. Dzięki temu, Wasze podkładki nie zarysują powierzchni stołu.

projekt, zdjęcia: www.baysidebride.com