"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Wazon ze słoika

Słoiki w tym sezonie wyznaczają nowe standardy designu. Nie tylko w Polsce motyw szklanych, babcinych naczyń pojawia się w większości sklepów wnętrzarskich, również za granicą słoiki wykorzystuje się na tysiące sposobów. Tym razem zobaczcie jak zrobić wazon ze słoika.

Oczywiście najprostszym sposobem na stworzenie wazonu ze słoika jest jedynie zakup stylowego naczynia. Jednak dzięki wykorzystaniu deski powstanie ciekawy projekt, będący nie tylko zwykłym wazonem, ale również oryginalną półką na świeże kwiaty. Do wykonania podobnej konstrukcji będziecie potrzebować: deskę, ołówek, 5 słoików z pokrywkami, wiertarkę, farby, klej do klejenia na gorąco, dwa wsporniki z wkrętami (do przykręcenia półki do ściany).

Wykonanie:

1. Na desce przyciętej do odpowiedniej wielkości narysuj miejsca, w których znajdą się słoiki. Następnie za pomocą wiertarki wywierć dziurę na łodygi kwiatów.

2. Dziurę takiej samej wielkości wywierć w wieczkach od słoików, a następnie przyklej je za pomocą mocnego kleju do drewnianej półki.

3. Teraz możesz pomalować deskę na dowolny kolor i przykręcić do ściany. Nalewając wody do słoików i przykręcając je do przyczepionych wieczek zyskasz oryginalną półkę na świeże kwiaty.


projekt, zdjęcia: www.withlovely.com