"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Jak zrobić wazon?

Już od kilku tygodni dostaję od Was maile z prośbą o podanie instrukcji do stworzenia stylowego wazonu. Nie mogłam poprzestać na jednym pomyśle, dlatego  zamieszczam aż 7 najlepszych projektów ręcznie robionych, pojedynczych wazonów. Który najładniejszy?

Choć na rynku dostępne są szklane naczynia o różnych wzorach i kształtach, nadal wielu miłośników designu woli zindywidualizować rzeczy codziennego użytku. Robione ręcznie meble i dodatki potrafią zmienić nawet najnudniejszą przestrzeń w stylowy zakątek. Co więcej, możemy być pewni, że nikt poza nami nie będzie posiadał identycznego przedmiotu.

To doskonała zabawa dla osób kreatywnych, utalentowanych artystycznie, ale również dla każdego kto chce mieszkać inaczej, lepiej niż inni. Oczywiście, dzięki jednemu wazonowi nie stworzymy od razu perfekcyjnie urządzonej przestrzeni, jednak możemy być pewni, że nasze wnętrze zyska oryginalny, wyjątkowy charakter.

Zobaczcie 7 najlepszych pomysłów na ręcznie robione wazony.

Wazon z taśmą malarską

Do wykonania podobnego projektu będziecie potrzebować taśmy malarskiej, złotego spreju oraz prostego wazonu lub zwykłego słoika. Po pomalowaniu taśmy malarskiej wystarczy jedynie przykleić ją do szklanego naczynia.

 

Żeglarski wazon

Wazon pokryty sznurkiem żeglarskim to bardzo pożądany dodatek tego lata, tym bardziej, że do jego wykonania potrzebować będziecie jedynie mocnego kleju, szklanki i sznurka żeglarskiego.

 

Butelka z taśmą dekoracyjną

Do wykonania podobnego projektu będziecie potrzebować pustej butelki i taśmy dekoracyjnej, którą z łatwością kupicie w niemal każdym sklepie papierniczym.

 


Pomalowana taśma klejąca

Podobny wazon z ciekawym wzorem możecie stworzyć malując i przyklejając do szklanego naczynia zwykłą taśmę klejącą.

 

Wazon ombre

Wazon pokryty różnokolorowymi bibułkami z łatwością zrobicie wykorzystując kolorową bibułę i słynny Mod Podge – podkład, lakier i klej w jednym. Pamiętajcie jedynie, aby obklejać wazon od środka!

 

Wazon w żarówce

Niezbędną instrukcję do stworzenia podobnego projektu znajdziecie tu: www.mieszkanioweinspiracje.pl

 

Wazon z fotografią

Do wykonania podobnego projektu będzie potrzebować stare, czarno – białe fotografie, podłużne naczynie oraz Mod Podge – podkład, klej i lakier w jednym. Szczegółową instrukcję już wkrótce znajdziecie na Mieszkaniowych Inspiracjach.