"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Jak zrobić świecznik?

W minionym roku pokazywałam Wam pomysły na ciekawe dodatki tworzone z wykorzystaniem farby tablicowej, na tym jednak nie koniec. Ta nowa, aczkolwiek bardzo popularna technika pozwala bowiem stworzyć niesamowite dodatki z pozoru bezużytecznych przedmiotów. Zobaczcie, jak zrobić świecznik z wykorzystaniem słoika po dżemie lub ogórkach i oczywiście niezastąpionej farby tablicowej.

Do wykonania podobnego projektu potrzebować będziecie jedynie słoika, ołówka, nożyczek, farby tablicowej, nożyka do tapet, taśmy malarskiej oraz sznurka lub tasiemki do ozdoby. Efekt jaki uzyskacie zaskoczy nie tylko Was samych, ale również wszystkich gości, którzy odwiedzą Wasze mieszkanie. Takim dodatkiem umilicie domowe przyjęcia, wieczory spędzone na tarasie lub mieszkania Waszych przyjaciół. Świecznik ze słoika bowiem doskonale nadaje się również jako prezent na symboliczną parapetówkę.

Jak to zrobić?

1. Na słoiku przyklej taśmę malarską i narysuj na niej dowolny wzór. Następnie wytnij go za pomocą nożyka do tapet, a resztę taśmy oderwij ze słoika.

2. Pomaluj słoik farbą tablicową. Po jej wyschnięciu oderwij wzór z taśmy malarskiej.

3. Ozdób słoik tasiemką lub ozdobnym sznurkiem, a do środka wstaw świeczkę.


pomysł, zdjęcia: www.heartloveweddings.com