"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Jak zrobić ramkę z gałązek?

Ramka z gałązek i organzy to najprostszy pomysł na nadanie wnętrzu rustykalnego charakteru. Jest to także jeden z najprostszych i najtańszych sposobów na ozdobienie ulubionego zdjęcia.

Jestem przekonana, że większości z Was ta ramka nie od razu przypadnie do gustu. Jest to bowiem jeden z tych dodatków, które zyskują dopiero po umieszczeniu ich w odpowiedniej scenerii. W nowoczesnych, modernistycznych wnętrzach taka ramka może wyglądać jak przyniesiona przez dziecko praca z plastyki, jednak dodatek doskonale sprawdzi się w mieszkaniach inspirowanych skandynawskim stylem, rustykalnymi elementami, a także w domach z babcinym klimatem.

Do wykonania podobnej ramki potrzebować będziecie jedynie kilku gałązek, sznurka, organy, kleju lub dwustronnej taśmy klejącej oraz zdjęcia. Wybór materiału, którym ozdobicie zdjęcie zależy jednak tylko od Waszej kreatywności. Ramka doskonale będzie wyglądać również w połączeniu z szyfonem, czy tiulem.

Jak to zrobić?

1. Połam znalezione gałązki tak, by uzyskać dwie różne długości drewienek. Następnie zwiąż gałązki sznurkiem tworząc kształt ramki.

2. W środku ramki zamontuj kawałek organzy. Teraz  za pomocą kleju lub dwustronnej taśmy klejącej przyklej zdjęcie do materiału.

3. Naciągnij materiał na ramce, a resztę organzy zawiąż na rogach ramki, w ten sposób zakryjesz kawałki sznurka.


zdjęcia, projekt: www.carolynshomework.blogspot.ru