"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Jak zrobić nowoczesną lampę?

Nie łatwo jest znaleźć oryginalną lampę, szczególnie gdy poszukujemy dodatku pasującego do współczesnej aranżacji wnętrza. Gdy projekty od znanych designerów są dla Was niedostępne, zróbcie sami modernistyczny dodatek. Zobaczcie jak zrobić nowoczesną lampę.

Na MieszkaniowychInspiracjach niejednokrotnie pokazywałam Wam jak zrobić lampę. Z wielką radością odsyłam Was do projektu lampy z plastikowych łyżeczek (znajdziecie TU), lampy z kleju wikol, do złudzenia przypominającą popularną lampę od Moooi (znajdziecie TU),  lampy z butelki po winie (znajdziecie TU), nowoczesnej lampy z pasków do quillingu (znajdziecie TU), lampy z papierowych bibułek do babeczek (znajdziecie TU), lampy w zdjęciu (znajdziecie TU), czy dyskotekowej lampy (znajdziecie TU).

Dziś czas na kolejny niebanalny projekt. Tym razem będzie to lampa z patyczków do szaszłyków. Zdziwieni? Ciekawa jestem Waszych reakcji, gdy zobaczycie finalny efekt.

Do wykonania projektu potrzebować będziecie:

– najprostszą oprawę z żarówką i kablem

– ostre nożyce

– pistolet do klejenia na gorąco lub odporny na temperaturę, mocny klej

– sprej z farbą wybranego koloru

– patyczków do szaszłyków

Wykonanie:


1. Wykonanie projektu należy rozpocząć od wymyślenia koncepcji ułożenia patyczków do szaszłyków. Gdy już wiecie jak powinna wyglądać Wasza lampa, rozpocznijcie klejenie.

2. Za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco (lub odpornego na temperaturę, mocnego kleju) przyklejcie patyczki do szaszłyków do oprawy żarówki.

3. Następnie łącząc patyczki ze sobą stwórzcie gotową konstrukcję. Za pomocą ostrych nożyc wykończcie nowoczesny karnisz.

3. Na koniec wystarczy jedynie pomalować całość wybraną farbą.

projekt, zdjęcia: www.curbly.com